Školení Excel

Úvod Začátečníci Mírně pokročilí Středně pokročilí Pokročilí Analýza dat Kontingenční tabulky Power Query  Plánování


Excel jako zástupce tabulkových kalkulátorů představuje téměř nekonečné množství funkcionalit, které lze aplikovat na různá odvětví lidských činností – od pracovníků výroby (předák, mistr, …) až po kancelářské profese (technolog, účetní, ekonom, …). Jeho využití je téměř bez hranic stejně jako nástroje, které v sobě sdružuje. V tom se zásadním způsobem liší od programů Word či zejména Powerpoint a Outlook, které jsou rovněž součástí kancelářského balíku MS Office. I jejich znalost patří k základům ICT gramotnosti.

Cílem výuky Excelu je tedy především poskytnout uživatelům různých zaměření a odvětví takové nástroje a principy, které si pak sami dokáží poskládat do vlastních kombinací a aplikovat je tak podle svých požadavků.

Lze to přirovnat ke stavění objektů z kostiček Lega či k Puzzle, kde právě jednotlivé dílky představují nástroje Excelu. Jiná metafora pak mluví o Excelu jako o hře v šachy. Lektor vás naučí, jak která figurka táhne a ukáže vám několik herních situací. Ve hře samotné pak musíte kombinovat sami podle aktuálních situací, které vám bude přinášet praxe.

Výuka je tedy založená na modelových situacích, které si lze snadno představit. Účastník se tak více soustředí na výuku právě nástrojů tabulkového kalkulátoru. Tyto nové dovednosti si pak snáze zafixuje a výuka se stává efektivnější. V poslední fázi pro něho není problém překlopit si zafixované dovednosti na problematiku svého oboru.


Schéma kompletní výuky


Díky nepřebernému množství funkcionalit a ještě větším možnostem jejich kombinací je výuka Excelu rozhodně „běh na dlouhou trať“. Tato výuka bývá často přirovnávána k výuce cizího jazyka. Anglicky se také nelze naučit za pár hodin strávených v učebně s lektorem.

Ovšem někdy se začít musí. 🙂 
Proč ne právě teď? 😉

Nahlédněte tedy, prosím, do následujících témat a zvažte, který kurz by vám nejlépe vyhovoval. Školení lze také časově i tematicky sestavit podle vašich konkrétních požadavků. 

Doporučit: